“Aktrim i llojit të vet, maskim” – Avokati Hodaj për ‘arrestimin’ e Radojçiq

Aktuale

“Aktrim i llojit të vet, maskim” – Avokati Hodaj për ‘arrestimin’ e Radojçiq

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 21:45
Avokati Taulant Hodaj

Avokati Taulant Hodaj, ka komentuar lidhur me arrestimin e kriminelit serb Milan Rajdoçiq.

Sipas tij, e gjitha kjo është vetëm një maskimë nga shteti serb.

“Komplet ky proces është shpërfaqje e fytyrës së vërtetë të Serbisë më rezulacion të lartë në mes të ditës me diell tani tani po tentohet të maskohet nga regjimi serb në mënyrën që dinë atra me bo.

Ky maskim nuk do ti zgjasë, njerzët ndërkombëtarë do të kuptojnë të vërtetën dhe nuk do ti besojnë këtij maskimi, serbët e kanë parë ku janë bllokuar dhe mundohet me një proces të tyre të shfajsojnë shtetin serb dhe krejt pasojat ti merr një individë që është e pa imagjinueshme”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat