‘Policia e Kosovës me standarde amerikane’ – Kryesindikalisti numëron kërkesat e tyre

Aktuale

‘Policia e Kosovës me standarde amerikane’ – Kryesindikalisti numëron kërkesat e tyre

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 23:16
Imer Zeqiri

Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri, duke folur për profesionalizmin e policisë ka thënë se moshen mesatare të policëve e kemi më të vjetër në krahasim me vendet tjera.

Ai tha që policia e Kosovës është me standarte amerikane por që secili polic që pensionohet merr pension sikurse secili qytetar i Kosovës.

Sipas tij një pension i tillë me gjithë rrezikimin gjatë punës nuk e ka asnjë kuptim andaj ligji për pensionim sikurse ai shëndetësor dhe jetësor është i domosdoshëm.

Së fundmi Policia e Kosovës po vlerësohet mjaft shumë nga qytearët e vendit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat