Vrasja e Liridona Ademajt: Aksion simbolik para nisjes së seancës ndaj Naim Murselit

Aktuale

Vrasja e Liridona Ademajt: Aksion simbolik para nisjes së seancës ndaj Naim Murselit

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 07:49
Foto ilustrim

Një aksion simbolik do të mbahet para nisjes së seancës gjyqësore ndaj Naim Murselit, dhe dy të dyshuarve të tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt.

Ky aksion do të organizohet nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist dhe nis nga ora 09:30.

Liridona Ademaj, u vra mbrëmjen e 29 nëntorit.

I dyshuari kryesor për organizimin e këtij krimi makabër është burri i saj, Naim Murseli, i cili edhe e ka pranuar vepren.

Thuhet se ai i ka paguar 30 mijë euro për vrasjen e saj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat