Djali i Hashim Thaçit reagon për vdekjen e “Raketës”

Aktuale

Djali i Hashim Thaçit reagon për vdekjen e “Raketës”

Më: 19 mars 2024 Në ora: 10:30
Xhavit Ferizi

Djali i ish-presidentit, Endrit Thaçi ka reaguar pas vdekjes së ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-truprojes së babait të tij, Xhavit Ferizit (Raketa).

Ai ka thënë se Raketa ka qenë personi më i dashur për familjen e tyre.

“Ishte i pandashëm me babin plot 30 vjet. Ishte një prej njerëzve më të dashur të familjes. Do të jetosh përjetësisht në kujtimet tona, Raketë!", shkroi ai.

Image
Postimi i Endrit Thaçit

Raketa ishte nga fshati Plluzhinë.

Për vdekjen e tij kanë njoftuar njerëzit e afërt me të ndjerin.

Milaim Cakiqi, mik i ngushtë i ish-presidentit Thaçi ka shkruar se Raketa e ka fituar çdo betejë, në luftë e në paqe.

“Por, jo edhe betejën me kancerin. Do të më mungojnë shumë muhabetet e orëve të vona, Raketë. Do të na mungosh të gjithëve, vëlla! Fatkeqësisht, vdekja na ndau! U prehsh në paqe Xhavit Ferizi mik i mirë dhe besnik!”, ka shkruar ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat