Haradinaj: Qeverinë duhet ta bëjë opozita, pa Kurtin

Aktuale

Haradinaj: Qeverinë duhet ta bëjë opozita, pa Kurtin

Më: 27 maj 2024 Në ora: 22:02
Ramush Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se qeverinë duhet ta përbëje opozita, pa kryeministrin e tanishëm, Albin Kurtin.

Ndër të tjera kreu i AAK-së, tha se për Kurtin më mirë është të dorëhiqet vet, pasi kjo mënyrë është shpëtim për të.

“Dëshira jonë për të shkuar në zgjedhje është me shkarkimin e tij, për llogaridhëniet e tij, për fajet dhe humbjet ia ka shkaktuar Kosovës, ose me një ndërgjegjësim të tij, ose atij me i thirrë ndërgjegjja, dhe me dhënë dorëheqje”, tha Haradinaj.

“Në njëfarë mënyre është shpëtim për Kurtin, me shku në zgjedhje pa llogaridhënie”.

“Si Aleancë qëndrojmë të vendosur se, Qeverinë e Kosovës duhet ta bëjë opozita, dhe këtë pa Kurtin”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat