A e dini ku është kjo bukuri në Kosovë? - Bota Sot
A e dini ku është kjo bukuri në Kosovë?

Alpinizem

A e dini ku është kjo bukuri në Kosovë?

Nga: K. Goca Më: 13 prill 2019 Në ora: 12:27
A e dini ku është kjo bukuri në Kosovë?

Natyrë e bukur! Pamje që të lënë pa fjalë! Ani se jemi në javën e dytë të muajit prill në bjeshkët e mëdha në Kosovë ende kemi borë!
Një panoramë e lezetshme, ku tjetër pos në Opojë piktoreske.

Image

Shumë të rinj e të reja, por edhe gjeneratat tjera, ua mësynë këtyre bjeshkëve të bukura, duke sprovuar veten.
Një natyrë e mrekullueshme, një kondicion i mirë për të gjithë ata që morën këtë rrugë të mundimshme, por shumë e nevojshme për zhvillimin trupor!   

Image

Në faqen e Kosova Hiking shkruan: “Ditë e bukur me diell në Sharrin e Opojës, u vizituan Skarpa dhe Karanikolla me nisje nga fshati Zaplluxhë, to the Maxx!”.

Image

Krejt në fund, të gjithë këta që marshuan këtyre bjeshkëve, u njohën me shumë gjëra të reja, panë edhe vende të mrekullueshme, sigurisht edhe ndonjë vend që asnjëherë nuk e kanë shkelur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...