Mrikë, pa frikë por me kujdes të madh  - Bota Sot
Mrikë, pa frikë por me kujdes të madh 

Alpinizem

Mrikë, pa frikë por me kujdes të madh 

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 16:21
Mrikë, pa frikë por me kujdes të madh 

Alpinistja Mrika Nikçi e kujton me emocione nisjen për në Antarktik. “Ditën që u nisa në ekspeditën e Antarktikut (fillimi i projektit tim), më porositi me lot në sy: “Mrikë, pa frikë por me kujdes të madh”! E pas përfundimit me sukses të projektit prapë me lot në sy, por me fjalë që më lanë gojëhapur më erdhi e më tha:

“Bija ime, askush nuk e meriton këtë shenjë dhurate më shumë se ti”...
Axha Ejup, në të gjitha ekspeditat më kanë përcjellë fjalët tua, të betohem që frikë nuk kam pas aspak, por që në momente të rrezikshme kisha kujdesin e shtuar.

Deklarata e pavarësisë së Kosovës, nga presidenti i Nderit i FBAK- ut dhe i SHBAP , z. Ejup Maxhera.

Të falemnderit shumë!”, shkruan Mrika.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...