Mula: Kohën as nuk dua ta ndal por as nuk me ndal 

Alpinizem

Mula: Kohën as nuk dua ta ndal por as nuk me ndal 

Më: 3 janar 2020 Në ora: 12:03
Mula: Kohën as nuk dua ta ndal por as nuk me ndal 

Alpinistja Arineta Mula ka një porosi interesante në facebokun e saj.

“10 ditë mes 2019 dhe 2020.

Image

Kur kalon mirë data, koha, viti nuk llogariten. Në mal ndjej erën, diellin, terrin, të ftohtin, këmbët e mija thellë në borë, herë me rrathë bore, herë me kthetra. Në mal ndjej frymarrjen time. Kohën as nuk dua ta ndal por as nuk me ndal.

Tash u ktheva në qytet gjendem në stacion të autobusëve. Gjithçka po shkon sipas llogaritjes; koha e nisjes autobusit, koha e arritjes, koha e drekës, koha e punës, koha e gjumit”, shkruan Arineta në facebookun e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat