Tërstena: Emocionet e këtij udhëtimi

Alpinizem

Tërstena: Emocionet e këtij udhëtimi

Më: 5 janar 2020 Në ora: 15:41
Tërstena: Emocionet e këtij udhëtimi

Legjenda e sportit shqiptar, Shaban Tërstena, ish mundës, fitues i medaljes së artë olimpike në vitin 1984 dhe të argjendtës në vitin 1988, ka përshkruar në pika të shkurtra malin Matka.

“Të përshkruash malin Matka me imtësi tërë ato siç i pashë unë vetë që e shikon syri i njeriut.

Emocionet e këtij udhëtimi, është të shijojë sadopak peizazhin magjik të papara, me male e kodra, me pyje dhe rrafshnalta që të japin ndjesinë e legjendave dhe gojëdhënave, ku përshkruhen pamjet idilike të maleve të pafundme, që syri i njeriut nuk ngopet as njëherë duke shijuar bukuritë të natyrës që na ka falur Perëndia...”, shkruan Tërstena në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat