ShB ‘Haxhi Beda’: Përdorimi i biçikletës është një nga metodat më ekonomike - Bota Sot
ShB ‘Haxhi Beda’: Përdorimi i biçikletës është një nga metodat më ekonomike

Alpinizem

ShB ‘Haxhi Beda’: Përdorimi i biçikletës është një nga metodat më ekonomike

Nga: K. G. Më: 3 qershor 2020 Në ora: 14:52
ShB ‘Haxhi Beda’: Përdorimi i biçikletës është një nga metodat më ekonomike

Shoqata Bjeshkatare “Haxhi Beda” nga Prizreni, në faqen e saj shkruan se përdorimi i biçikletës është një nga metodat më ekonomike.  

Kjo shoqatë ka paraqitur edhe një foto atraktive. 

“Përdorimi i biçikletës është një nga metodat më ekonomike dhe më e shëndetshme për të qarkulluar në rrugë dhe është mjaft e rëndësishme për një mjedis dhe shoqëri më të mirë për të jetuar.

Për çdo 1 kilometër që përshkohet me biçikletë në vend të automjetit, parandalohet emetimi në natyrë i 145 gram dyoksid karboni (CO2).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat