Top 10 aksionet e javës në NBA

Basketboll

Top 10 aksionet e javës në NBA

Më: 9 janar 2021 Në ora: 17:21
Foto Ilustrim

10 aksionet më të mira të javës në kuadër të NBA, si çdo herë spektakël dhe magji nga basketbollistët.

Edhe këtë javë, NBA erdhi me argëtim e magji ne ekranet e teleshikuesëve, një përmbledhje me 10 aksionet më të mira të javës tregon kualitetin sportiv të ligës.

Fillimisht, Tacko Fall bën një super-block, pastaj John Wall me një depërtim të çmendur shënon për Huston Rockets.

Edhe Chris Boucher hyri në top 10-she me një super-block, ndërsa Dejounte Murray i Spurs shënoi nga një aksion fantastik.

Edhe basketbollisti i New York Knicks Austin Rivers, bëri një deportim fantastik në pozitën e gjashtë.

Pozita e pestë, Williams. Pozita e katërt, Bojan Bogdanovic.

Ndërsa pozita e tretë shkon për Giannis Antetokounmpo, i cili shënoi një tre pikësh fantastik.

Pozita e dytë, Bridges me nje ngulitje nga afët.

Ndërsa pozita e parë shkon për magjistarin, Stephen Curry.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat