Trepça në krizën më të rëndë, Ponte Prizreni bindshëm

Basketboll

Trepça në krizën më të rëndë, Ponte Prizreni bindshëm

Nga: K.Goca Më: 10 janar 2021 Në ora: 16:41
Ponte Prizreni

Trepça nga Mitrovica është në krizë më të rëndë, pëson humbjen e 12 në kampionat.

Ponte Prizreni triumfon me rezultat 95:74 (27:20, 19:22, 21:12, 28:20) ndaj Trepçës, në takimin e javës së 14-të të Superligës së Kosovës.

Basketbollisti Jeremiah Paige është më i dalluari të Ponte Prizreni, duke shënuar 27 pikë, i ndihmuar nga Xavier Cannefax me 22 pikë.

Erving Robert Walker ishte më efikasi të mitrovicasit me gjithsej 26 pikë.

Trepça është në fund të tabelës (i 8-ti) me 16 pikë dhe Ponte Prizreni në pozitën e dytë me 24 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat