Të shtunën grumbullohet Kosova U16

Basketboll

Të shtunën grumbullohet Kosova U16

Më: 20 janar 2021 Në ora: 15:12
Të shtunën grumbullohet Kosova U16

Të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë do të mbahet grumbullimi i parë i Kosovës U16 në konkurrencën e meshkujve.

Përzgjedhësi i Kosovës U16, Dritëro Sefaja ka përzgjedhur 40 lojtarë për këtë grumbullim, që do të ndahen në dy grupe, me nga 20 lojtarë. Nga ora 12:00 deri në ora 13:30 do të grumbullohen 20 lojtarët nga grupi i parë, kurse nga ora 13:30 deri në ora 15:00, grupi i dytë.

Të gjithë basketbollistët duhet të jenë të pranishëm në fushë 30 minuta para fillimit të stërvitjes.

Kosova është organizatore e Evropianit të Divizionit C për meshkuj U16, që do të mbahet gjatë kësaj vere në Prishtinë.

Kosova U16 (M) do të jetë në Grupin B me Shqipërinë, Armeninë, San Marinon, Gjibraltarin dhe Maltën.

Lista

Grupi 1

Jon Ismajli

Dion Krasniqi

Dren Kastrati

Edin Bacevac

Eris Zeneli

Flon Kastrati

Kron Xhemajli

Lind Osmani

Lum Zeqiri

Mal Syla

Rrezart Bellopoja

Rron Dahsyla

Rinor Istrefi

Ismajl Voca

Norik Binqe

Don Shehu

Drinor Gërxhaliu

Arion Berisha

Arianit Sokoli

Virtyt Ademi

Grupi 2

Adis Gashi

Andi Kocinaj

Amer Huduti

Rijad Bajmak

Xhemajl Lezliu

Elison Fondaj

Elber Skënderi

Bener Mitrovica

Andi Ahmeti

Drin Ademaj

Leart Syla

Viktor Zivkoviq

Altin Morina

Alban Nikoci

Andi Hajrizi

Ylli Behrami

Diar Canhasi

Orges Shatri

Niman Demiraj

Rrezon Elezaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat