Dy ndeshje interesante në Superligë

Basketboll

Dy ndeshje interesante në Superligë

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 10:53
Foto ilustrim

Sot në program do të jenë edhe dy përballje tjera në Superligën e Kosovës në basketboll.

Me fillim nga ora 17:00 Ylli dhe Rahoveci përballen mes vete në derbin e kësaj jave. Takimet mes këtyre dy skuadrave kanë qenë shumë interesante në vitet e fundit dhe kështu pritet edhe në përballjen e së dielës.

Therandasit kanë 13 fitore dhe gjashtë humbje, ndërsa Vreshtarët 12 fitore dhe tetë humbje.

Dueli i fundit i kësaj xhiro do të jetë mes Vëllaznimit dhe Pejës, i cili zhvillohet me fillim nga ora 19:00.

Kuqezinjtë hynë të motivuar pas fitores ndaj Sigal Prishtinës, kurse në përgjithësi kanë pesë fitore dhe 15 humbje, kurse pejanët 12 fitore dhe shtatë humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat