Sigal Prishtina gjunjëzon rivalin e vjetër 

Basketboll

Sigal Prishtina gjunjëzon rivalin e vjetër 

Nga: K.G. Më: 10 prill 2021 Në ora: 21:02
Sigal Prishtina gjunjëzon rivalin e vjetër 

Sigal Prishtina u tregua më e mirë se rivali i vjetër, Bashkimi, duke e mundur me rezultat 89:82 (22:13, 23:22, 23:28, 21:19, në takimin e javës së 28-të të Superligës së Kosovës. 

Basketbollisti Tevin Mack me 36 pikë, është trim i fitores së Prishtinës.

Obinna Oleka me 22 pikë dhe Milosh Latkoviq me 20, janë me efikasit të Bashkimi. 

Prishtina renditet në vend të gjashtë me 39 pikë, sa ka edhe Bashkimi në pozitën e shtatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat