Nuk pranon të vaksinohet

Basketboll

Nuk pranon të vaksinohet

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 17:24
Nuk pranon të vaksinohet

Basketbollisti Kyrie Irving, një nga yjet e NBA-së, nuk do të jetë pjesë e ekipit të Brooklyn Nets.

Ky vendim është provizor, të paktën deri në një moment kur aim und të aktivizohet me kohë të plotë nga ekipi i Nets.

Siç dihet, lojtari nuk pranon të kryejë vaksinën anti-Covid dhe, për pasojë, ai rrezikon të mos luajë në gjysmën e ndeshjeve të sezonit të rregullt. Irving nuk mund të luajë në ndeshjet që Brooklyn Nets do të zhvillojë në fushën e tij.

Kjo, për faktin se në Nju Jork është i detyrueshëm vaksinimi për të marrë pjesë në evente sportive.

“Kyrie ka marrë një vendim personal dhe ne e respektojmë atë. Por kjo zgjedhje e pengon të jetë një anëtar me kohë të plotë dhe ne nuk duam lojtarë part-time”, thuhet në komunikatën e Nets.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat