Asnjë fitore në 6 ndeshje

Basketboll

Asnjë fitore në 6 ndeshje

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 11:26
Asnjë fitore në 6 ndeshje

Skuadra e Los Anxhelos Lejkers, edhe pse ka më shumë yjë, ende nuk ka fituar asnjë përballje para sezonale. Lebron Xhejmsit dhe entoni Dejvisit, iu bashkuan Karmelo Entoni , Rasel Uestbruk, ndërsa në skuadër u kthyen nga huazimet Duajt Hauard dhe Razhon Rondo.

Mirëpo në sfidat parasezonale, skuadra e drejtuar nga trajneri Frenk Vogëll, nuk fitoi asnjë përballje nga ato 6 të zhvilluara. Së fundit, Los Anxhelos Lejkers pësoi disfatë edhe nga Sakramanto Kings me rezultat 116-112.

Xhejms shënoi 30 pikë, Uestbruk shtoi 18 dhe Entoni 15 pikë, ndërsa Daeron Foks shënoi 21 pikë te Sakramento. Më parë, Lejkers pësoi disfatë ndaj Bruklinit, 2 herë ndaj Feniksit dhe Golden Stejtit.

Kujtojmë se sezoni aktual për yjet e Los Anxhelos Lejkers do të nis më 20 tetor, kur në palstrën sportive “Stejpëlls” do të vij Golden Stejt, ndërsa tre ditë më vonë edhe Feniksi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat