Të dielën hidhet shorti për Ligën Unike

Basketboll

Të dielën hidhet shorti për Ligën Unike

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 14:21
Të dielën hidhet shorti për Ligën Unike

Të dielën (nesër) nga ora 11:00 do të hidhet shorti për Ligën Unike, në konkurrencën e meshkujve dhe atë të femrave, derisa garat do të fillojnë në fundjavën e ardhshme.

Në konkurrencën e meshkujve do të garojnë katër skuadrat më të mira nga Kosova dhe Shqipëria, ndërsa te femrat, tri skuadrat më të mira nga Kosova e Shqipëria.

Te meshkujt në këtë edicion do të garojnë: Golden Eagle Ylli, Rahoveci, Prizreni 16 dhe Peja nga Kosova, kurse Teuta, Vllaznia, Tirana Neptun dhe Kamza nga Shqipëria.

Do të zhvillohen gjithsej 14 ndeshje (vajtje-ardhje) dhe më pas skuadrat më të mira do të garojnë për titullin kampion.

Ndërkohë, te femrat do të marrin pjesë: Penza, Prishtina dhe Bashkimi nga Kosova dhe Partizani, Tirana dhe Flamurtari nga Shqipëria. Do të zhvillohen dhjetë xhiro (vajtje-ardhje) dhe më pas do të zhvillohet faza e “play-off”-it.

Transmetimi i shortit do të bëhet ‘LIVE’ dhe do të transmetohet në rrjetet sociale të Ligës Unike, Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe Federatës Shqiptare të Basketbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat