Penza, sfidohet nga Vëllaznimi

Basketboll

Penza, sfidohet nga Vëllaznimi

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 11:04
Penza, sfidohet nga Vëllaznimi

Xhiroja e shtatë në Superligën e Femrave do të sjellë disa ndeshje interesante.

Bashkimi në këtë javë do të ballafaqohet me Kastriotin. Skuadra prizrenase shihet favorite në këtë përballje. Vashat e Bashkimit kanë tri fitore dhe dy humbje, ndërsa ato ferizajase kanë gjashtë humbje në gjashtë ndeshje, duke qenë skuadra e vetme në elitë pa fitore.

Kampionia e Kosovës, Penza do të sfidohet nga Vëllaznimi. Vashat pejane kanë pesë fitore dhe një humbje, ndërsa ato nga Gjakova kanë dy fitore dhe katër humbje.

Ndeshja e fundit e xhiros zhvillohet ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës të dielën. Skuadra nga Mitrovica ka një fitore dhe katër humbje, ndërsa skuadra prishtinase ka gjashtë fitore në gjashtë ndeshje, duke qenë skuadra e vetme në elitë pa humbje.

Superliga e Femrave - Java 7

E premte

18:00 Bashkimi - Kastrioti

E shtunë

12:00 Vëllaznimi - Penza

E diel

14:00 Trepça – Prishtina

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat