Benson, MVP i xhiros së 11-të

Basketboll

Benson, MVP i xhiros së 11-të

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 14:36
Benson, MVP i xhiros së 11-të

Java e 11-të e Art Motion Superligës së Kosovës ka sjellë super ndeshje dhe me rikthime, duke veçuar fitoren e Golden Eagle Yllit ndaj Sigal Prishtinës 70:72, ku therandasit ishin duke humbur me 20 pikë dhe rikthimin e Trepçës ndaj Pejës me rezultat 87:93.

Basketbollisti më i dalluarit i Yllit ishte Barret Benson me 20 pikë e 11 kërcime, si dhe dy topa të vjedhur. Benson ishte lojtari më i mirë i ndeshjes dhe i javës së 11-të.

Në fitoren e Trepçës ndaj Pejës, te mitrovicasit u dallua Taurus Cockfiled me 25 pikë, dy kërcime dhe dy asistime, kurse i jashtëzakonshëm ishte Tryone White me 32 pikë, 13 kërcime dhe shtatë asistime, por që nuk arriti të ndihmojë skuadrën e tij Peja.

Bashkimi ia thelloi edhe më shumë krizën Rahovecit, ndërsa te prizrenasit më i miri ishte Avi Toomer me 24 pikë, nëntë kërcime dhe katër asistime, ndërsa fitore të pritur shënoi Prizreni 16 ndaj Dritës, ku u dallua qendra Urim Zenelaj me 18 pikë, 16 kërcime dhe pesë asistime.

Top 5 i javës së 11-të: Barret Benson i Golden Eagle Yllit, Tryone White i Pejës, Taurus Cockfiled i Trepçës, Avi Toomer i Bashkimit dhe Urim Zenelaj i Prizrenit 16.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat