Humbja e dytë radhazi për Armani Milano

Basketboll

Humbja e dytë radhazi për Armani Milano

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 12:03
Humbja e dytë radhazi për Armani Milano

Humbja e dytë radhazi për Armani Milano në Euroleague, duke lëshuar edhe kreun e këtij turneu. Në raundin e 11-të, ekipi italian u mund 74-70 nga  Zenit st.Petersburg, duke zbritur në vendin e tretë dhe duke ndarë kreun pikërisht me rivalët rusë.

Në krye të renditjes janë dy skuadra spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, fitues në sfidat e fundit. Ekipi “merengues” fitoi 79-67 ndaj serbëve të Crvena Zvezda, ndërsa katalanasit mposhtën me lehtësi 80-60 francezët e Villeurbanne jashtë fushe.

Euroleague – Raundi i 11-të

Bayern Mynih – Panathinaikos, 81-78

Real Madrid – Crvena Zvezda, 79-67

Unics Kazan – Alba Berlin, 85-71

Anadolu Efes – Monaco, 98-77

Zenit st.Petersburg – Armani Milano, 74-70

Zalgiris Kaunas – Fenerbahce, 86-75

Olimpiacos – Maccabi Tel Aviv, 90-73

Baskonia Gasteiz – CSKA Moskë, 74-80

Villeurbanne – Barcelona, 60-80

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat