Partizani mposht Tiranën në derbi

Basketboll

Partizani mposht Tiranën në derbi

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 18:45
Partizani mposht Tiranën në derbi

Është mbyllur java e 5-të e  kampionatit të Kategorisë së parë në Basketboll për femra.

Skuadra e Partizanit udhëheq e vetme renditjen me 10 pikë të plota. Të kuqtë fituan duelin e rkeut me Tiranën 85-80, një sfidë e bukur dhe me rivalitet, ku të dyja skuadrat dueluan për fitore. Për bardheblutë kjo ishte ndalesa e parë në kampionat.

Tirana ndan vendin e dytë bashkë me Flamurtarin, që fitoi pa probleme 71-52 në shtëpinë e Elbasanit. Ndeshje e dominuar nga basketbollistet vlonjate. Fitoren e parë korri në kampionat Tirana Barleti Basket, që mundi në fund 62-60 Studentin në derbin kryeqytetas.

Një sfidë ku ekipet dueluan fort për çdo pikë, por në fund triumfoi TBB. Fitore të thellë korri skuadra e Vllaznisë, që në fushën e saj mposhti 74-15 Apoloninë e vendit të fundit.

Kategoria e Parë – Femra, java e 5-të

Elbasani – Flamurtari, 51-72

Studenti – Tirana Barleti Basket, 60-62

Tirana – Partizani, 80-85

Vllaznia – Apolonia, 74-15

Renditja: Partizani 10 pikë, Tirana 9 pikë, Flamurtari 9 pikë, Studenti 8 pikë, Vllaznia 7 pikë, Elbasani 6 pikë, Tirana Barleti Basket 6 pikë Apolonia 5 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat