Tjetër dështim për Lakers-at

Basketboll

Tjetër dështim për Lakers-at

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 11:25
Tjetër dështim për Lakers

Golden State nuk ndalet në marshimin e saj në NBA këtë sezon, duke korrur suksesin e 17-të sezonal. Ekipi i Warriors mundi sot 118-103 Portland, ndeshje ku shkëlqeu i zakonshmi Stephen Curry, me 32 pikë. Ai u mbështet mirë edhe nga Andreë Wiggins me 25 pikë.

Zhgënjën sërish skuadra e Lakers, që nuk ka vijueshmëri në rezultat e saj, pasi sot u mund 141-137 pas 3 kohëve shtesë nga Sacramento. LeBron James realizoi 30 pikë e 11 asist, ndërkohë që në kahun tjetër u dallua Fox me 34 pikë (71 pikë erdhën nga lojtarët e stolit për miqtë).

Ekipi kampion i Milëaukee bën detyrën, duke fituar 120-109 në fushën e Denver (Antetokounmpo 24 pikë e 13 rebound), ndërsa Chicago fitoi thellë 123-88 ndaj Orlando (DeRozan 23 pikë). Phoenix është forca e dytë në Perëndim pas fitores 118-97 ndaj New York (Booker 32 pikë).

NBA – Rezultatet

Charlotte – Minnesota, 133-115

New York – Phoenix, 97-118

Orlando – Chicago, 88-123

Indiana – Toronto, 114-97

Memphis – Atlanta, 100-132

Oklahoma – Washington, 99-101

San Antonio – Boston, 96-88

Denver – Milwaukee, 109-120

Utah Jazz – New Orleans, 97-98

Golden State – Portland, 118-103

Lakers – Sacramento, 137-141

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat