Euroleague në kaos

Basketboll

Euroleague në kaos

Më: 5 janar 2022 Në ora: 13:40
Euroleague në kaos

Euroleague ka bërë me dije se të gjitha ndeshjet e raundit të 19-të, të planifikuara për t’u luajtur sot dhe nesër, janë anulluar për shkak të pandemisë Covid-19.

Pothuajse të gjitha skuadrat kanë mbi 5 lojtarë të infektuar dhe të karantinuar, ndaj është e pamundur që të zhvillohen normalisht ndeshjet.

Euroleague anulloi fillimisht 7 ndeshje, por më pas vendosi t’i pezullojë të gjitha takimet.

Gjithashtu, të shtyra për një datë tjetër janë edhe disa sfida të raundit 18-të (fundi i dhjetorit 2021) apo edhe të raundeve të mëparshme, që do të rikuperohen në një moment të dytë, duke bërë që kalendari të jetë një kaos i vërtetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat