Në fundjavë do të mbahet FIBA SCOD Klinika

Basketboll

Në fundjavë do të mbahet FIBA SCOD Klinika

Më: 6 janar 2022 Në ora: 13:31
Në fundjavë do të mbahet FIBA SCOD Klinika

Federata e Basketbollist e Kosovës (FBK) ju njofton se në fundjavë (8-9 Janar) do të mbahet FIBA SCOD Klinika për gjyqtarët e basketbollit.

Më 8 Janar, të shtunën, do të ligjërojnë Instruktori i Gjyqtarëve të FIBA-s, Gjorgi Piperkov, FIBA Instruktori Nacional i FBK-së, Faton Kurshumlija, Prof. Ridvan Ekmekci dhe në ZOOM Online, Menaxheri i Departamentit të Gjyqtarëve të FIBA-s, Davorin Nakic.

Ndërkohë, më 9 Janar, e diel, në ora 11:00 në zyrat e FBK-së do të organizohen testimet për gjyqtarët perspektivë nga ana e përgatitjes mentale.

Pjesëmarrja është e obliguar për të gjithë gjyqtarët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat