Rikthehet Klay Thompson, Golden State i pari

Basketboll

Rikthehet Klay Thompson, Golden State i pari

Më: 10 janar 2022 Në ora: 11:46
Klay Thompson

Në rikthimin e shumëpritur në fushë, Klay Thompson shënon 17 pikë që i japin suksesin dhe vendin e parë Golden State, së bashku me 28 pikët e Curry, e që mundin Cleveland Cavaliers.

Thompson u rikthye në fushë pas më shumës se dy vitesh në të cilat kaloi në ferrin e lëndimeve.

Gjatë mbrëmjes së NBA-së, Dallas ndalon ecurinë e Çikagos falë dhe paraqitjes së Doncic.

Memphis vazhdon të fluturojë duke mposhtur edhe Lakers, shkëlqen i përhershmi LeBron James me 35 pikë.

San Antonio dorëzohet përballë Brooklyn në momentet e fundit.

Atlanta përfundon përsëri me nokaut e mundur nga Clippers, me Gallinarin që nuk shkoi më se 8 pikë.

Image
Tabela e rezultateve

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat