Milano triumfon në shtëpinë e Barcelonës

Basketboll

Milano triumfon në shtëpinë e Barcelonës

Më: 12 janar 2022 Në ora: 12:34
Milano triumfon në shtëpinë e Barcelonës

Janë luajtur vetëm 3 nga 9 ndeshjet e planifikuara të raundit të 21-të të Euroleague në basketboll për meshkuj.

Pjesa tjetër e takimeve janë shtyrë si pasojë e pandemisë Covid-19, pasi skuadrat kanë mjaft lojtarë të infektuar.

Gjithsesi, ky raund ka patur një sfidë të rëndësishme, Barcelona-Armani Milano. Ekipi italian fitoi 75-73 në shtëpinë e katalanasve, në një ndeshje me shuimë emocione e rivalitet. Rodriguez me 18 pikë ishte më i mirë për Milano, duke i bërë të pavlefshme 22 pikët e Kuric dhe 18 të Mirotic për Barcelonën.

Në dy takimet e tjera, Fenerbahce mposhti 94-80 Olympiacos (Mahmutoglu 17 pikë), ndërsa Bayern Mynih fitoi 74-65 ndaj Zalgiris Kaunas (Jaramaz 16 pikë).

Euroleague – Raundi i 21-të

Fenerbahce – Olympiacos, 94-80

Bayern Mynih – Zalgiris Kaunas, 74-65

Barcelona – Armani Milano, 73-75

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat