Trepça mposhtet nga Prizreni 16

Basketboll

Trepça mposhtet nga Prizreni 16

Më: 16 janar 2022 Në ora: 21:28
Trepça mposhtet nga Prizreni 16

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Trepçës në udhëtim me rezultat 80:94 (17:29, 22:19, 20:16, 21:30), në kuadër të javës së 16-të në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll.

Pas një fillimi të baraspeshuar, te rezultati 10:10, mysafirët hyjnë në një seri prej 0:10, për tu shkëputur në 10:20 dhe ishin më të mirë në çerekun e parë, të cilin e fituan 17:29. Vendasit e nisën më mirë periudhën e dytë, për të shkrirë epërsinë në shtatë pikë, 27:34, por prizrenasit sërish shkëputen në 15 pikë, 31:46, ndërsa pjesa e parë përfundon me shifrat 39:48.

Lojë shumë interesante u zhvillua në periodën e tretë, me mitrovicasit që bënë rikthimin e madh, duke afruar shifrat në 53:54, duke u dhënë shpresa tifozëve vendas, por më pas basketbollistët mysafirë sërish për një nuancë ishin më të mirë, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 59:64. Pavarësisht përpjekjeve të vendasve që dhanë maksimumin në parket, mysafirët me tentime të sakta për tri pikë u shkëputën dhe triumfuan me rezultat 80:94.

Te mitrovicasit u dalluan Ryan Whright me 17 pikë e 11 kërcime dhe Taurus Cockfield me 18 pikë e pesë asistime, kurse te prizrenasit u dalluan Courtney Fells me 31 pikë e 14 kërcime dhe Arti Hajdari me 23 pikë e katër kërcime.

Trepça ka 10 fitore dhe gjashtë humbje, kurse Prizreni 16 ka 10 fitore e pesë humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat