Ja çiftet gjysmëfinaliste për femra

Basketboll

Ja çiftet gjysmëfinaliste për femra

Më: 18 janar 2022 Në ora: 18:39
Ja çiftet gjysmëfinaliste për femra

Fedarata Shqiptare e Basketbollit ka hedhur mesditën e sotme shortin e gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë për femra.

Pas takimeve çerekfinale të luajtura javën e kaluar, katër ekipet e kualifikuara janë Tirana Barleti Basket, Partizani, Flamurtari e Tirana.

Shorti i gjysmëfinaleve ka qenë i lirë dhe ka dhuruar këto ballafaqime: Tirana Barleti Basket–Flamurtari dhe derbin Partizani-Tirana.

Këto sfida do të luhen më 21 janar (e premte), në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet, ku të shtunën do të luhet edhe finalja.

Gjysmëfinale (21 janar)

Tirana Barleti Basket – Flamurtari, 16:00

Partizani – Tirana, 18:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat