Me rekord të ri në NBA

Basketboll

Me rekord të ri në NBA

Më: 20 janar 2022 Në ora: 11:05
Me rekord të ri në NBA

Me rekord të ri në NBA!

Ylli i Los Angeles Lejkers, LeBron Xhejms vendosi një rekord të ri në historinë e NBA-së.

Xhejms ishte ndër më të mirët në humbjen ndaj  ndaj Indiana Pejsers, duke realizuar 30 pikë, 12 kërcime dhe 5 asiste.

Me këtë paraqitje, Xhejms është bërë lojtari i parë në histori të NBA-së që shënon mbi 30 mijë pikë (36 mijë e 319 më saktësisht), 10 mijë kërcime (10.002) dhe mbi 9 mijë asiste (9.908).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat