Dy lojtarë e marrin nënshtetësinë e Kosovës

Basketboll

Dy lojtarë e marrin nënshtetësinë e Kosovës

Më: 25 janar 2022 Në ora: 18:23
Dy lojtarë e marrin nënshtetësinë e Kosovës

Tek Sigal Prishtina sot kishte festë.

Në fakt, dy basketbollistë të klubit më të madh të basketbollit të këtushëm e kanë marrë nënshtetësinë e Kosovës.

Basketbollistët shqiptarë Jetmir Zeriqi dhe Jan Palokaj janë bërë tashmë edhe zyrtarisht të Kosovës pasi paraprakisht kishin nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut, respektivisht të Kroacisë.

Bardhekaltrit madje ua kanë bërë si dhuratë një tortë, ku janë përfshirë flamujt e të tria shteteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat