Fitorja e dytë e Vllaznisë, mund Kamza Basket

Basketboll

Fitorja e dytë e Vllaznisë, mund Kamza Basket

Më: 27 janar 2022 Në ora: 22:20
Fitorja e dytë e Vllaznisë, mund Kamza Basket

Vllaznia ka shënuar fitore ndaj Kamza Basket me rezultat 85:79 (24:18, 27:21, 14:25, 20:15), në kuadër të xhiros së nëntë të Ligës Unike.

Vendasit e nisën ndeshjen më mirë, me një seri prej 10:3, megjithatë, mysafirët rikthehen shpejt për të barazuar shifrat në 15:15, e për të kaluar në epërsi 18:19, por shkodranët në fund të çerekut të parë ishin më të mirë, duke e fituar këtë pjesë 24:18. Vendasit vazhduan me të lojë të mirë edhe në periudhën e dytë, duke ngritur epërsinë në 13 pikë, 45:32, ndërsa në pushim shkuan me rezultat 51:39.

Megjithatë, Kamza nuk u dorëzua dhe bëri rikthimin e madh në periodën e tretë, ku barazoi shifrat në 59:59, e më pas u zhvillua lojë interesante, derisa rezultati pas 30 minutash ishte 65:64. Në dhjetë minutat e fundit u zhvillua lojë shumë interesante, por basketbollistët e Vllaznisë ishin më të vëmendshëm dhe fituan 85:79. Tashmë të dy skuadrat kanë nga dy fitore dhe shtatë humbje.

Te Vllaznia u dallua Matthew Butler me 22 pikë, tetë kërcime e tetë asistime, kurse te Kamza u dallua Matthew Eldridge me 24 pikë e dhjetë kërcime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat