Brooklyn nuk fiton dot pa Durant

Basketboll

Brooklyn nuk fiton dot pa Durant

Më: 5 shkurt 2022 Në ora: 12:07
Brooklyn nuk fiton dot pa Durant

Shtatë humbje radhazi për skuadrën e Brooklyn, në krizë totale, që pas humbjes së Durant nuk arrin dot të fitojë.

Nets u mundën sot 125-102 nga Utah Jazz. Mitchell me 27 pikë ishte shënuesi më i mirë për Jazz, ndërkohë që 49 pikë erdhën nga lojtarët e stolit.

San Antonio, falë 28 pikëve të Johnson, fitoi 131-106 derbin teksan ndaj Houston, ndërsa Dallas mposhti 107-98 Philadelphia, ndeshje ku u dallua Luka Doncic, ai realizoi një “triple double”, me 33 pikë, 13 rebound e 15 asist.

NBA – Rezultatet e sotme

Charlotte – Cleveland, 101-102

Detroit – Boston, 93-102

Indiana – Charlotte, 115-122

Toronto – Atlanta, 125-114

San Antonio – Houston, 131-106

Utah Jazz – Brooklyn, 125-102

Denver – New Orleans, 105-113

Dallas – Philadelphia, 107-98

Portland – Oklahoma, 93-96

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat