Milano mposht kampionët në fuqi

Basketboll

Milano mposht kampionët në fuqi

Më: 26 mars 2022 Në ora: 14:16
Milano mposht kampionët në fuqi

Sezoni i rregullt i Euroleague në baskteboll për meshkuj po shkon drejt fundit, teksa janë luajtur ndeshjet e raundit të 32-të. Pas përjashtimit të skuadrave ruse, ka shkuar në 4 numri i ekipeve të kualifikuara për në fazën çerekfinale: Barcelona, Real Madrid, Armani Milano dhe Olympiacos, që zënë edhe katër vendet e para në renditje.

Me përjashtim të Real Madrid, që u mund 75-74 në Izrael nga Maccabi, tri skuadra e tjera të kualifikuara kanë fituar.

Katalanasit mposhtën 88-67 turqit e Fenerbahce, ndërsa italianët e Milano fituan 83-78 në Turqi ndaj kampionëve në fuqi të Anadolu Efes. Jashtë fushe fiton edhe Olympiacos, 94-80 ndaj francezëve të Villeurbanne.

Euroleague – Raundi i 32-të

Unics kazan – Panathinaikos, e anulluar

Anadolu Efes – Armani Milano, 77-83

Maccabi Tel Aviv – Real Madrid, 75-74

Bayern Mynih – Zenit st.Petersburg, e anulluar

CSKA Moskë – Zalgiris Kaunas, e anulluar

Monaco – Baskonia Gasteiz, 78-68

Villeurbanne – Olympiacos, 80-94

Alba Berlin – Crvena Zvezda, 74-70

Barcelona – Fenerbahce, 88-67

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat