Warriors një fitore larg finales në Perëndim

Basketboll

Warriors një fitore larg finales në Perëndim

Më: 10 maj 2022 Në ora: 15:06
Warriors një fitore larg finales në Perëndim

Në mëngjesin e sotëm janë zhvilluar dy ndeshje të raundit të katërt në kadër të ndeshjeve gjysmëfinale të play off-it në kampionatin amerikan të basketbollit NBA
Boston Celtics ka shënuar fitore të madhe, kundër Milwaukee Bucks, me rezultatin 116:108 duke e barazuar serinë e ndeshjeve në 2-2.

Më efikas te skuadra e Boston ishin ishte Jayson Tatum i cili realizoi 30 pikë e 13 kërcime si dhe Al Horford I cili gjithashti realizoi 30 pikë.

Në radhët e Milwaukee si gjithmon u dallua Giannis Antetokounmpo me 34 pikë e 18 kërcime.

Golden State Warriors kanë mposhtur skuadrën e Memphis Grizzlies me rezultatin 101:98, dhe tani është në epërsi 3:1 në serinë e ndeshjeve të zhvilluara dhe tani i nevojitet vetëm edhe një fitore pë tu klualifikuar në finalen e madhe për titullin kampion në Konferencën e Perëndimit

Te Wariors më efikas ishte Steph Curry i cili realizoi 32 pikë, ndërsa Wiggins e Klay Thomson shënuan 17 gjegjësisht 14 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat