Në fundjavë zhvillohen çerekfinalet e JR NBA Kosova

Basketboll

Në fundjavë zhvillohen çerekfinalet e JR NBA Kosova

Më: 13 maj 2022 Në ora: 12:28
Në fundjavë zhvillohen çerekfinalet e JR NBA Kosova

Pas përfundimit të garave të rregullta, në fundjavë do të zhvillohen çerekfinalet e JR NBA Kosova. Garat do të mbahen në Vushtrri dhe Istog.

Në këtë ligë garojnë fëmijët e moshës 11-14 vjeç të Shkollave Fillore, ndërsa ekipet janë të përziera me djem dhe vajza së bashku.

Kjo është hera e parë që organizohet një ligë e tillë, një projekt madhor nga Federata e Basketbollit e Kosovës. Fillimisht ishin 30 Shkolla Fillore, e më pas tetë më të mira të Konferencës Lindore dhe Perëndimore do të luajnë në “Play-off”, ndërsa në fund do të organizohet ‘Final 4’, ku do të përcaktohet se kush do të fitojë titullin e kampionit.

Orari

Vushtrri

12:00 Indiana Peacers (Hasan Prishtina-Prishtinë)-Orlando Magic (Eqrem Qabej-Mitrovicë)

13:15 Washington Wizards (Abdullah Shabani-Mitrovicë)-Atlanta Hawks (SHMU 2 Vushtrri)

14:30 Chicago Bulls (Xhemajl Mustafa-Prishtinë)-Toronto Raptors (Meto Bajraktari-Prishtinë)

15:45 Philadephia 76ers (Ismajl Qemali-Prishtinë)-Brooklyn Nets (Naim Frashëri-Prishtinë)

Istog

10:00 San Antonio Spurs (Emin Duraku Kaçanik)-Sacramento Kings (Motrat Qiriazi-Prizren)

11:15 Portland Trail Blazers (Lidhja e Prizrenit-Pejë)-Utah Jazz (Bajram Curri-Istog)

12:30 Houston Rockets (Thimo Mitko Gjilan)-Minnesota Timberwols (8 Marsi Pejë)

13:45 Golden State Warriors (Emin Duraku-Prizren)-Neë Orelans Pelicans (Gjon Serreqi Ferizaj)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat