Golden Eagle Ylli, kampion me U18

Basketboll

Golden Eagle Ylli, kampion me U18

Më: 14 maj 2022 Në ora: 19:20
Golden Eagle Ylli, kampion me U18

Skuadra e Golden Eagle Ylli është shpallur kampion i Kosovës i Ligës U18 te meshkujt.

Therandasit në dy ndeshjet ishin më të mirë se Vëllaznimi i Gjakovës.

Sfidën e parë e fituan 42:51, ndërsa atë të dytë 66:58, për tu shpallur kampion i Kosovës në këtë kategori.

Kuqezinjtë kishin fituar në dy përballjet e garave të rregullta ndaj therandasve, por skuadra e Yllit ishte më e mirë në finale të “Play-off”-it, duke u stolisur me medaljen e arta për Ligën U18.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat