Shaqir Totaj priti kampionet

Basketboll

Shaqir Totaj priti kampionet

Nga: Vllaznim Bytyçi Më: 20 maj 2022 Në ora: 23:03
Shaqir Totaj priti kampionet

Basketbollistet e KBF “Junior 06” U-16, kampionet aktuale të Kosovës, janë pritur nga i pari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj.

Fillimisht trajneri Ramush Rushiti e ka njoftuar kryetarin për punën e KB “Junior 06”, klub ky i organizuar mjaft mirë dhe me një numër të madh basketbollistësh e basketbollistesh. 

Po ashtu trajneri foli edhe për suksesin e arritur të basketbollisteve U-16, të cilat sivjet janë shpallur kampione të Kosovës, madje me lojtarë të kësaj shkolle të cilat janë produkt ekskluziv i kësaj shkolle.

Image

E Suksesi i KBF “Junior 06” ka marrë jehonë edhe te klubet jashtë Kosovës.

Kësisoj, dy klube me renome nga Mali i Zi, KBF “Buduçnost” nga Podgorica dhe KB “Primorje” nga Hercegnovi (kampionë në WABA Ligë) e kanë uruar trajnerin Rushiti për suksesin e arritur, ndërsa i kanë dërguar ftesë për bashkëpunim më të ngushtë dhe për ndeshje miqësore.

Kryetari prizrenas, ndërkaq, shprehu kënaqësinë për të arriturat e klubit, ndërkohë përgëzoi kampionet dhe trajnerin duke i inkurajuar për të vazhduar edhe më tej më këtë punë dhe përkushtim, duke premtuar edhe përkrahje më të madhe për këtë klub dhe për basketbollistët në përgjithësi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat