Grumbullimi i dytë i Kosovës U18

Basketboll

Grumbullimi i dytë i Kosovës U18

Më: 24 maj 2022 Në ora: 11:08
Grumbullimi i dytë i Kosovës U18

Të mërkurën (nesër) do të bëhet grumbullimi i dytë i Kosovës U18 në konkurrencën e meshkujve. Grumbullimi do të bëhet në Shkollën Model "Qamil Batalli" të Prishtinës nga ora 17:00.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Ilir Selmani ka ftuar 33 lojtarë, listë që më pas do të shkurtohet para ndeshjeve ndërkombëtare.

Selmani ka mundësi të shohë nga afër formën e lojtarëve dhe më pas të zgjedhë 12shen përfundimtare.

Kosova U18 te meshkujt do të jetë në grup me Holandën, Bosnjën e Hercegovinën, Bullgarinë, Gjeorgjinë dhe Norvegjinë në Divizionin B. Garat mbahen në Oradea të Rumanisë nga 29 Korriku deri më 7 Gusht.

Lista e gjerë:

Anes Gashi - Trepça

Anid Gashi - Trepça

Ergyn Rushiti - Trepça

Donart Loshi - Trepça

Ismajl Voca - Trepça

Eliot Peci - Marigona Hill Prishtina

Norik Binqe - Marigona Hill Prishtina

Genc Zeqiri - Marigona Hill Prishtina

Eris Zenelaj - Marigona Hill Prishtina

Jon Ismajli - Marigona Hill Prishtina

Dardan Maxharraj - Istogu

Orges Shatri - Istogu

Sadik Alushaj - Istogu

Olsi Kurtaj- Peja DT

Genc Matoshi - Peja DT

Ajdan Kololli - Amerikë

Altin Morina - Peja DT

Ruzhdi Krasniqi – Prizreni 16

Rron Dahsyla - Vëllaznimi

Altin Shala – Golden Eagle Ylli

Bardh Istrefi - Gjermani

Drinor Gërxhaliu - Vushtrria Basket

Dren Hasani - Neë Basket

Roni Kastrati - Peja

Meriton Gashi - Peja

Blend Saliaga - Peja

Milot Shala - Peja

Don Shehu - M Junior

Don Tigani - M Junior

Lum Zeqiri – Marigona Hill Prishtina

Dren Kastrati – Marigona Hill Prishtina

Adis Gashi – Prizreni 16

Albin Gashi - Amerikë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat