Kosova zhvillon miqësore me Malin e Zi

Basketboll

Kosova zhvillon miqësore me Malin e Zi

Më: 16 qershor 2022 Në ora: 15:58
Kosova zhvillon miqësore me Malin e Zi

Kombëtarja U-20 e Kosovës (meshkujt) nesër ( e premte) zhvillon miqësore më Përfaqësuesen e Malit të Zi U-18.

Ndeshja zhvillohet në Pallatin e Rinisë nga ora 19:30.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të përgatitjeve para FIBA Kampionatit Evropian U20, Divizioni B, i cili do të zhvillohet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Në listën e përzgjedhësit të Kosova U20, Dritero Sefaja deri më tani janë 16 lojtarë, ku në listën e ngushtë do të jenë vetëm 12 lojtarë. Ndeshja është e hapur për publikun ndërsa hyrja do të jetë falas.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat