Lista e gjerë e Kosovës U-20

Basketboll

Lista e gjerë e Kosovës U-20

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 18:25
Lista e gjerë e Kosovës U-20

Përzgjedhësi i Kosovës U20 në konkurrencën e femrave, Furkan Saglik ka shpallur listën e gjerë për basketbollistet për ndeshjet e korrikut.

Në listën e gjerë janë ftuar 17 basketbolliste dhe pastaj do të shpallet lista përfundimtare. Stërvitjen e parë vashat e zhvillojnë të mërkurën (22.06.2022) nga ora 18:00 në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë.

Astera Tuhina, Agnesa Rrahmani, Diellza Dekaj dhe Sara Vraniqi priten t’i bashkohen Përfaqësues U-20 pas përfundimit të aktivitetit me Përfaqësuesen A.

Vashat e Kosovës U20 garojnë në Divizionin B dhe kanë një short shumë të vështirë. Në Grupin C do të sfidojnë Kroacinë, Rumaninë, Malin e Zi dhe Maqedonia Veriore. Kampionati zhvillohet në Shkup nga 9 deri më 17 Korrik në Shkup.

Lista e plotë:

Astera Tuhina

Dea Pushkolli

Agnesa Rrahmani

Djellza Dekaj

Anita Granica

Arba Hashani

Sara Vraniqi

Vanesa Bojku

Gresa Berisha

Sumeja Kosumi

Rea Ukaj

Erjona Krasniqi

Anila Selmani

Anesa Korqa

Etna Rexhepi

Vesa Ballazhi

Yllza Uka

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat