Golden State paradë në rrugët e San Francisco-s

Basketboll

Golden State paradë në rrugët e San Francisco-s

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 12:14
Golden State paradë në rrugët e San Francisco-s

Pasi festoi në Oakland tri tituj kampionë në NBA në harkun kohor të katër viteve, skuadra e Golden State Warriors këtë herë bëri paradën e famshme të titullit në rrugët e San Françisko, në “shtëpinë” e saj të re.

Curry me shokë ishin protagonistë të një feste madhështore, ku qindra-mijëra njerëz kanë dalur në rrugë për të festuar titullin kampion të sezonit 2021-2022 në NBA. Një festë që ka zgjatur më shumë së 5 orë.

Ata kanë mbushur me ngjyra rrugët e qytetit, duke festuar me skuadrën, që kishte hipur në nëj autobus të hapur. Curry, që u shpall MVP, mbante të dy trofetë si dhe kishte varur në qafë 3 unazat e mëparshme.

Image

Klay Thompson, Draymond Green, trajneri Steve Kerr e të tjerët, kanë festuar si të çmendur si gjatë parakalimit ashtu dhe në momentin e ceremonisë që u zhvillua në një shesh. Trajneri Kerr pranoi s ekishte pirë shumë para festës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat