John Wall ka mbyllur gjithçka me skuadrën e Phoenix

Basketboll

John Wall ka mbyllur gjithçka me skuadrën e Phoenix

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:35
John Wall

NBA vijon të ziejë nga merkato dhe orët e fundit janë zyrtarizuar mjaft marrëveshje të reja.

Skuadra e Chicago Bulls ka rinovuar kontratën me basketbollistin Zach LaVine, i cili do të qëndrojë edhe për 5 sezone të tjera. Nga kontrata e re, 27-vjecari do të përfitojë 215 milionë dollarë.

John Wall ka mbyllur marrëdhënien me skuadrën e Phoenix dhe sezonin e ri do të luajë me Clippers. Ai ka firmosur një kontratë 2-vjecare, nga e cila do të përfitojë 13.2 milionë dollarë.

Konfirmim edhe Jusuf Nurkic, që ka shtyrë kontratën me Portland. Nga kontrata e re do të arkëtojë 70 milionë dollarë për 4 sezonet e ardhshme. Surpriza e orëve të fundit ishte transferimi i Rudy Gobert nga Utah Jazz te Minnesota.

Në këtë transferim do të përfshihen edhe 5 lojtarë, pasi te Jazz do të shkojnë Beasley, Beverly, Kessler, Vanderbilt dhe Bolmaro. Spanjolli Ricky Rubia rikthehet te Cleveland, ku do të përfitojë 18.4 milionë dollarë për tri sezone.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat