Bashkimi nuk ndalet me përforcime 

Basketboll

Bashkimi nuk ndalet me përforcime 

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 13:46
Bashkimi nuk ndalet me përforcime 

Ekipi nga Prizreni, Bashkimi, nuk ndalet me përforcime për edicionin e ri. 

Prizrenasit e kanë ndërmend të luftojnë për të gjitha trofetë.

“Qendra britanike - boshnjake 32 vjeçari, Fahro Alihoxhiq (208 cm) i bashkohet KB Bashkimit për sezonën 2022/23.
 

Alihoxhiq i mirënjohur në basketbollin e Kosovës vije ne Prizren pas një sezone të suksesshme në ligën greke ku luajti me një mesatare prej 13.7 pikë, 8.0 kërcime dhe 1.6 asiste për ndeshje.

Alihoxhiq gjithashtu është përfaqësues i rregullt i kombëtares britanike në basketboll 🇬🇧

Alihoxhiq më herët ka luajtur në, Argjentinë, Belgjikë, Kosovë, Britani dhe së fundmi ne Greqi”, njofton KB Bashkimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat