Një amerikan të Ponte Prizreni

Basketboll

Një amerikan të Ponte Prizreni

Nga: K.G. Më: 9 gusht 2022 Në ora: 20:44
De Angelo Stewart

Basketbollisti De Angelo Stewart përforcon Ponte Prizrenin.

Kryetrajneri i Ponte Prizrenit, Arbnor Rifati, synon të kompletojë dhe shtojë konkurrencën në ekip.

“De Angelo Stewart- (magjistari) në Ponte Prizreni.

Ditët sa po afrohen pran fillimit të kampionatit ekipi jonë po konsolidohet.

De Angelo Stewart është përforcimi i radhës nga SHBA.

27 - vjeçari i gjatë 196 cm, karrierën e ka filluar në NCAA1, për të vazhduar në 🇬🇪 Gjeorgji e Portugali.

Së fundi ishte pjesë e skuadrës Guimares në Superligën portugeze ku luajti me mesatare prej 10.55 pikëve dhe me efikasitet 43%.

Magjistari 🪄specialitet i tij janë loja e shpejtë dhe gjuajtja nga distanca”, njofton KB Ponte Prizrenit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat