Umipig firmos me Pejën

Basketboll

Umipig firmos me Pejën

Nga: K.G. Më: 11 gusht 2022 Në ora: 13:23
Umipig firmos me Pejën

Peja nuk qëndron duarkryq, duke u përforcuar për edicionin e ri.

Pas njoftimit nga Dardan Berisha, se largohet nga Peja, klubi verdhezinj konfirmon përforcimin me amerikanin Isiah Umipig.

“KB Peja ka nënshkruar kontratë me Isiah Umipig.

KB Peja njofton se ka nënshkruar kontratë me lojtarin amerikan, Isiah Umipig.

Lojtari i cili luan në pozitën play ka një përvojë të gjatë në NCAA, Sllovaki, Kanada, Turqi, Lituani, Ukraine dhe në sezonën e fundit ishte pjese e Ligës elite të Zvicres, tek ekipa BBC Nyon.

Lojtari ka arrritur në Pejë dhe i është bashkuar ekipit në stërvitje”, njofton KB Peja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat