Kurtaj dhe Purvis i bashkohen verdhezinjve 

Basketboll

Kurtaj dhe Purvis i bashkohen verdhezinjve 

Nga: K.G.. Më: 12 gusht 2022 Në ora: 16:00
Pamje nga një atmosferë

Peja nuk ka të ndalur me përforcime dhe po bëhet një ekip gjithnjë e më frikshme për rivalët e mëdhenj. 

Peja përforcohet edhe me basketbollistët Olsi Kurtaj dhe Rodney Purvis.

“KB Peja ka nënshkruar kontratë me Olsi Kurtaj.

KB Peja njofton se ka nënshkruar kontratë me lojtarin e talentuar nga Peja, Olsi Kurtaj.

Lojtari, i cili është 18 vjeçar dhe ndër lojtarët më të mirë në Kosova U18, ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me ekipin tonë dhe mendohet të jetë e ardhmja e basketbollit pejan.

KB Peja ka arritur akordin me njërin ndër lojtarët më të mirë në Kosovë sezonen e kaluar

Rodney Purvis i bashkangjitet projektin tonë për sezonen 22/23.

Purvis, më heret kishte luajtur në ligën e ëndrrave, në NBA për ekipin Orlando Magic ndërsa vitin e kaluar ndihmoj shumë Trepçën në arritjen në finale”, njofton KB Peja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat