Carson është përforcimi më i ri i Rahovecit

Basketboll

Carson është përforcimi më i ri i Rahovecit

Nga: K.G.. Më: 12 gusht 2022 Në ora: 17:55
Carson

Klubet e basketbollit në Kosovë, kush më shumë e kush më pak, po përforcohen me basketbollistë të huaj dhe me synimet që të janë sa më të gatshëm për edicionin e ri.

Rahoveci zyrtarizon përforcimin e ri, amerikanin Jahii Carson.

“Jahii Carson është lojtarë i parë i huaj që i bashkohet skuadrës sonë për stinorin e ri 2022/23.

Amerikani luan në pozitën e organizatorit ndërsa Jahii në të kaluarën ka luajtur për shumë skuadra të njohura në ligat e ndryshme evropiane”, njofton KB Rahoveci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat