Bashkimi shkëput kontratën me lojtarin

Basketboll

Bashkimi shkëput kontratën me lojtarin

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 23:38
Bashkimi shkëput kontratën me lojtarin

Devonte Lacy nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit.

Klubi prizrenas ka njoftuar këtë të martë se ka ndërprerë bashkëpunimin me amerikanin.

Shkëputja e kontratës është bërë me marrëveshje të dyanshme.

Lacy erdhi si përforcim në “Sezai Surroi”, por duket se ai nuk ka bindur drejtuesit e klubit pas dy xhirove të zhvilluara.

“Faleminderit Devonte Lacy!

KB Bashkimi me marrëveshje dy palëshe ka shkëputur bashkëpunimin me lojtarin Devonte Lacy. Lojtarin në fjalë e falenderojmë për kontributin e dhënë dhe i dëshirojmë suksese në të ardhmen”, njofton KB Bashkimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat