Ylli debuton sot në Ligën e Kampionëve

Basketboll

Ylli debuton sot në Ligën e Kampionëve

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 09:12
Foto ilustrim

Tjetër arritje historike do të jetë sot për Kosovën, ku klubi i basketbollit Ylli, do të debutojë në Ligën e Kampionëve.

Ylli do të zhvillojë ndeshje si mysafirë ndaj skuadrës së Benficas, e vlefshme kjo për fazën e çerekfinales së kësaj gare.

Kampioni i Kosovës do të synojë befasinë kundër portugezëve në “Pavilhao Fidelidade” të Lisbonës.

Ndeshja e sotme zhvillohet me fillim nga ora 22:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat